ff
ff2
ff3
 
 • Özlem
  20 aylık ikizlerimle bugün Banu Hanımın muayenehanesine gittik. İkizler evde gibiydi. Banu hanım detaylı bir muayene ve ilaç kullanımı ikizlerin gelişimi hakkında bizi bilgilendirdi. Doğumdan bu yana sürekli doktor kontrollerine gidiyoruz ama bugünkü farklıydı. Keşke daha önce tanışsaymışız diye düşündük.
  Özlem
 • Leyla Nur Arslan
  Sevgili arkadaşım sayesinde sizinle tanıştık, güler yüzünüz, ilginiz ve alakaniz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca Uzay da size bayıldı. Herşey için teşekkürler...
  Leyla Nur Arslan
 • Merve Kutay
  29.10.2016 tarihinde kucuk kizimin rahatsizlanmasiyla getirdigim buca kadin dogum cocuk acilde dogru taninin konulmamasi ve dogru ilacin verilmemesi birde sordugum sorularla biz dogru olani biliriz diyerek gecistirildigim acil bolumunde , uzerine kizimin enfeksiyonunun cigerlerini inmesiyle acil bolumunle yasadigim tartismadan sonra  tesadufen tanistigim sevgili doktomuz Banu Ince Demirpence bizim sansimiz  oldu kendisi her muayeneden sonra tum hasta yakinlarina gerekli bilgilendirmeyi tek tek yaparak guler yuzlulugu sayesinde cocuklarin doktorlara olan korkularinida engelliyerek psikolojik olarakta rahatlamalarini saglamakta (cunku ;ayni hastanede baska bir doktor cocugum agliyor diye beni azardi cocugunu sustur oyle gel diyerek odasindan cikarti boyle doktorlarin arasinda banu hanimin ayricaligi ortada) herseyden onemlisi koydugu her taninin ve verdigi her ilacin en dogru olmasi bir anne Icin cok onemli ben iki cocugumuda guvenerek muayene ettirirken kendisine bu kadar ozverili davranip devlet hastanesi gibi bir ortamda yuzlerce hastasiyla muhattap olurken her birini ayri ayri onemsedigi icin kendisine cok tesekkur ediyorum ...saygilarimla
  Merve Kutay
 • Ayşe Suna Yıldırım
  Bu kadar güler yüzlü,bu kadar kendine güvenen ve bir o kadarda bilgisiyle hastayı ve hasta yakınını tatmin eden bir hekim daha görmedim.  Kızım 10 yaşında ve bu yaşına kadar bir çok doktoru oldu. Bir gece karın ağrısı şikayeti ile acil olarak Behçet Uz Çocuk  Hastanesine gittiğimizde tanıştık kendisiyle ve gecenin o saatinde bize gösterdiği ilgiden çok memnun kaldık. Sadece bize degil tüm hastalara karşı ayni davranıyordu. Kendisine buradan sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum.
  Ayşe Suna Yıldırım
 • İsim Belirtmek İstemedi
  Kızımın ilk doktoru çok memnunum. Güler yüzlü anlayışlı acıklayıcı tutumuyla harika bi doktor. Gereksiz ilaç vermek yerine hastalığı anlatıp uygun bakım yöntemlerini bizlere öğretti. Ezbere ilaç verip yollamıyor. Kızımda ileri derece idrar tolu enfeksiyonu varmış. Ama ne ateş ne herhangi bi belirti vardı tedbir amaçlı tahlil istediğinde ortaya çıktı. Bi çok doktor durumu iyi görünüyorsa hiçbir tahlil yapmıyor bile. Banu hanıma buradan çok teşekkürlerimi iletiyorum.
  İsim Belirtmek İstemedi
 • Birsen Zerrin TOKMAN
  Buca Kadın Doğum Hastahanesine gitmek için tek sebebimiz... Bilgisi ve ilgisi ile muhteşem bir insan.. Aktardığı güven duygusu ile gözünüzü kırpmadan teslim olabileceğiniz Sevgili doktorumuzun yolu her daim açık olsun.. Torunum Alparslan Banu Hanım sayesinde gayet sağlıklı büyüyor.. Gereksiz ilaç yok.. Baştan savma yok. İlgisizlik yok.. Banu Hocam.. Bu ülkede sizin gibi hekimlere ihtiyacımız var.. İyi ki varsınız..
  Birsen Zerrin TOKMAN

Yenidoğan Sarılığı

Yenidoğan bebeklerde doğumdan 24 -36 saat sonra görülen 15 güne kadar uzayabilen immatür yani henüz tam gelişememiş karaciğer fonksiyonları nedeni ile oluşan fizyolojik (doğal) bir durumdur.

Yetersiz beslenme sarılığın görülme sıklığını ve şiddetini artıran en sık nedendir.

Devamını oku

Çocuklarda Kabızlık

Aile ve çocuk için ciddi bir anksiyete nedeni olan kronik bir sorun Kabızlık; haftada üçten azda dışkılama ve dışkılarken zorlanma olarak tanımlanır. Çocukluk çağı kabızlıklarının %90nı fonksiyonel kabızlıktır.

Fonksiyonel kabızlık en sık ek gıdaya geçiş zamanlarında,tuvalet eğitimi verildiği yaşlarda ve okula başlama çağında görülür.

Devamını oku

Demir Eksikliği Anemisi

Çocukluk çağının en sık görülen Nutrisyonel (besinsel) eksikliği ve anemisidir.

En sık neden yetersiz alım olup, 500 ml/gün üzeri inek sütü alımı, Parazitozlar, Kan kaybı, Bazı doğuştan kalp hastalıkları ve diğer nedenleridir.

Devamını oku

Videolar

Bize Ulaşın (0232) 421 11 31